Ieties metimo rungtyje viena iš rinktinės lyderių antruoju bandymu švystelėjo įrankį 61,85 m ir galėjo ramiai susirinkti daiktus.
Garantuotą bilietą į finalą garantavo bent 61 m, o pirmojoje grupėje tiek numesti pavyko tik dviem sportininkėms. L.Jasiūnaitės rezultatas buvo pats geriausias. Antroji grupė dėl finalo kovos vėliau.
„Oras visai geras. Nekaitino labai. Gaivu. Mes, lietuviai, tikriausiai pripratę prie tokio oro. Gal tik buvo kiek ankstoka“, – juokėsi lietuvė.
Ieties metikės ketvirtadienio rytą pirmosios žengė į olimpinį stadioną Miunchene – 9 val. vietos laiku.
„Jeigu sprinteriams lieptų tokiu laiku startuoti – tai nežinau, ką jie padarytų… Metikams dar dar, bet tikrai anksti. Džiaugiuosi, kad prasibudinau“, – tęsė ieties metikė.
„Pirmą metimą dariau atsargiau. Šįkart kažkaip jaučiausi užtikrinta, kad pateksiu į finalą. Bet šiaip visas mintis visada dedu į kvalifikaciją, kad kuo geriau pasirodyčiau, nes čempionatas čia gali ir pasibaigti.
Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Liveta Jasiūnaitė
Tačiau dabar, galima sakyti, esu tarp lyderių, tarkim TOP-5, tai stengiausi neišsikrauti ir pasilikti jėgų finalui. Kad galėčiau ten pakovoti“, – kalbėjo L.Jasiūnaitė, prieš ketverius metus būtent Vokietijoje, tik Berlyne, Europos čempionate suspindusi bronza.
Paklausta, ar ir antrasis metimas atrankoje buvo atliktas su rezervu, sportininkė paslaptingai nusijuokė: „Pažiūrėsime“.
„Bet nėra taip, kad visiškai atsipalaidavusi galiu mesti daugiau nei 60 metrų. Reikia susikaupti, stengtis. Aišku, nebuvo taip, jog draskiausi ir mečiau galvodama, kad viskas, dabar padarysiu viską. Mečiau pakankamai laisvai“, – pridūrė ji.
Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Livetos Jasiūnaitės trenerė Teresė Nekrošaitė
Prognozuoti, kaip klostysis finalas, vyksiantis šeštadienio vakarą, L.Jasiūnaitė nesiryžo.
„Visos varžovės yra ryškios. Kiekviena diena yra nauja diena, naujos lyderės. Sunku kažką prognozuoti. Dėl medalių – ypatingai neaišku, kas iššaus. Ieties metimas būtent tokia rungtis yra, kad vieną dieną, atrodo, nieko nedarai ir ietis lekia, kitą – gali maksimaliai išsikrauti, bet kažkas nesusiderina, nepavyksta padaryti pilno judesio ir ji neskrenda. Dar ir vėjas, labai daug skirtingų kriterijų, nuo kurių priklauso galutinis rezultatas“, – dėstė lietuvė.
Alfredo Pliadžio/LLAF nuotr./Liveta Jasiūnaitė
Praėjusį mėnesį pasaulio čempionate Judžine būtent atrankoje ji nuskraidino įrankį toliausiai šiemet – 63,80 m, bet finale to pakartoti nepavyko – 58,97 m ir 10 vieta.
„Manau, pasaulio čempionate gavau labai gerą patirtį. Stengiausi išanalizuoti, kas buvo ne taip, ieškojau, kur buvo padarytos klaidos, nes jos buvo padarytos.
Nežinau, ar dabar esu pasiekusi piką. Esu pasiruošusi gerai, o kur buvo šio sezono pikas, turbūt tik po sezono galėsiu pasakyti. Kada aš iššausiu ir parodysiu, kam esu pasiruošusi – pamatysime vėliau“, – sakė lietuvė.
Šeštadienis finale vyks vakare, tačiau oro sąlygos gali būti nedėkingos – sinoptikai žada lietų, kaip ir per penktadienį vyksiantį vyrų disko metimo finalą.
„Matysime, koks tas lietus bus. Ar su vėju, ar be. Aišku, diskui lietus daugiau įtakos turi, nes jie sukasi (prieš mesdami). Pas mus – šiek tiek mačiau, bet irgi – sušlapus ieties apvijai ietis gali išslysti. Gali bėgdama paslysti. Visko gali atsitikti“, – pokalbį užbaigė L.Jasiūnaitė.
Lietuvos moterų ieties metimo rekordas nuo 2019-ųjų priklauso būtent jai – 63,98 m.