Teisėjas Emmetas Sullivanas teigė, kad 42-asis skirsnis, kuriuo buvo pasinaudota išsiunčiant šimtus tūkstančių žmonių nuo pat pirmųjų COVID-19 pandemijos dienų, buvo „savavališka ir kaprizinga“ politika, pažeidžianti vyriausybės procedūras.
Krašto saugumo departamentas pateikė prašymą sustabdyti antradienio sprendimo galiojimą penkioms savaitėms, tačiau pabrėžė, kad tai yra pereinamojo laikotarpio priemonė.
„Teismo nutarties įgyvendinimo atidėjimas leis vyriausybei pasirengti tvarkingam perėjimui prie naujos pasienio politikos“, – sakoma pareiškime.
„Tačiau, kad būtų aišku, pagal neprieštaraujamą pasiūlymą 42 skirsnis tam tikrą laiką liktų galioti. Šio įšaldymo laikotarpiu mes pasirengsime tvarkingam perėjimui prie naujos pasienio politikos“, – rašoma jame.
Skirsnio galiojimas iki gruodžio 21 dienos vidurnakčio suteiks vyriausybei laiko įdiegti priemones, skirtas migrantų, kurių dauguma prašo prieglobsčio, srautui prie pietinės sienos su Meksika sustabdyti.
Didėjantis pasienyje sulaikytų asmenų skaičius, šiais metais per mėnesį jų sulaikius daugiau nei 200 000, tampa vis didesniu politiniu galvos skausmu prezidentui Joe Bidenui ir jo Demokratų partijai, kurią respublikonai ne kartą bandė vaizduoti kaip švelnią nelegalios imigracijos atžvilgiu.
Prieš priimant sprendimą naujai perrinktas Teksaso gubernatorius respublikonas Gregas Abbotas, griežtos imigracijos politikos šalininkas, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad migrantų apgręžimui pasitelks nacionalinę gvardiją ir kanonierinius laivus.
„Pasitelkiau JAV ir Teksaso konstitucijų straipsnius dėl invazijos, kad suteikčiau Teksasui teisę imtis precedento neturinčių priemonių ginti savo valstiją nuo invazijos“, – rašė jis tviteryje.
Šie straipsniai, pasak jo, leistų jam „pastatyti pasienio sieną“ ir „priskirti Meksikos narkotikų kartelius užsienio teroristinėms organizacijoms“.