Ši informacija buvo atskleista praėjus kelioms dienoms po to, kai Rusija gavo pirmąsias Irane pagamintų bepiločių orlaivių siuntas – pasak Amerikos pareigūnų, kai kurie jų turėjo mechaninių problemų.
JAV vyriausybės pareigūnai teigia, kad Rusijos sprendimas kreiptis pagalbos į Iraną, o dabar – į Šiaurės Korėją, yra ženklas, jog JAV ir Europos įvestos sankcijos ir eksporto kontrolė kenkia Maskvos galimybėms aprūpinti savo kariuomenę.
Jungtinės Valstijos pateikė keletą detalių iš išslaptintų žvalgybos duomenų apie tikslią ginkluotę, siuntos laiką ar dydį, nors kol kas nėra galimybės savarankiškai patikrinti pardavimo fakto.
Vienas JAV pareigūnas sakė, kad Rusija, be trumpojo nuotolio raketų ir artilerijos sviedinių, bandys iš Šiaurės Korėjos įsigyti ir kitos įrangos.
„Kremlius turėtų sunerimti, kad jam išvis tenka kažką pirkti iš Šiaurės Korėjos“, – sakė Masonas Clarkas, vadovaujantis Rusijos studijų grupei Karo studijų institute.
Specialus pasiūlymas
Išsirinkite mokėjimo būdą
Patvirtinu, kad susipažinau ir sutinku su Taisyklėmis
*Mokant telefonu yra įskaičiuojamas papildomas operatoriaus paslaugos mokestis. Tuo tarpu mokėjimas banko kortele – jums nieko papildomai nekainuos.
Prenumeruoti
Jau esate prenumeratorius?
Prisijungti
arba prisijunkite su
Įvesk savo mobilųjį numerį, atsiųsime kodą
Į mobilųjį telefono numerį išsiuntėme kodą. Įveskite jį