Aa A + A - Atstatyti
Pranešti klaidą
„Associated Press“: Ukraina gaus ne viską Didžiausia amerikiečių naujienų agentūra „Associated Press“ išvardija, ką ukrainiečiai gaus ir ko negaus, siekdami sukurti oro skydą.
Pentagonas pranešė, kad per ateinančias savaites Ukrainai pristatys dvi pirmąsias pažangias raketų „žemė-oras“ sistemas NASAMS. Šios sistemos užtikrins vidutinio ir ilgo nuotolio gynybą nuo Rusijos raketų atakų.
Teodoro Biliūno / BNS nuotr./Trumpo nuotolio oro gynybos sistema NASAMS
Vokietija šiuo metu pristato pirmąją savo raketų „žemė-oras“ sistemą IRIS-T, kurios veikimo nuotolis yra apie 40 kilometrų. Iš viso ji yra pažadėjusi keturias.
Tačiau vienas iš svarbiausių Ukrainos prašymų dėl kariuomenės taktinių raketų sistemos ATACMS lieka nepatenkintas. Tai suteiktų Ukrainai galimybę smogti Rusijos taikiniams iš maždaug 300 kilometrų atstumo.
Sistema naudoja tuos pačius paleidimo įrenginius kaip ir raketos HIMARS, kurias Kyjivas sėkmingai naudojo kontrpuolime, tačiau jos veikimo nuotolis yra net tris kartus didesnis nei šių raketų.
Didžiausią susirūpinimą JAV kelia tai, kad ilgesnio nuotolio raketos gali būti panaudotos prieš taikinius Rusijos viduje ir dar labiau išprovokuoti V.Putiną, sakė Vašingtone įsikūrusio tyrimų instituto „Foundation for the Defense of Democracies“ ekspertas Bradas Bowmanas.
JAV greičiausiai nesiųs Ukrainai itin sudėtingos „žemė-oras“ raketų sistemos „Patriot“, galinčios numušti atskriejančias balistines raketas.
Alvydo Januševičiaus nuotr./Tarptautinės karinės pratybos „Tobruko palikimas“
Anot „Associated Press“, „Patriot“ yra prijungtos prie kai kurių jautriausių Jungtinių Valstijų valdymo ir kontrolės tinklų, todėl joms valdyti gali prireikti JAV karių vietoje.
Prezidentas Volodymyras Zelenskis nuo taip pat ragino JAV suteikti naikintuvų, pavyzdžiui, F-16, tačiau JAV ne kartą atmetė šią idėją, kad išvengtų tolesnės eskalacijos su Rusija.
JAV taip pat iki šiol atsisakė siųsti Ukrainai sudėtingesnių ilgesnio nuotolio bepiločių orlaivių, tokių kaip „Gray Eagle“, kurie taip pat suteiktų Ukrainai galimybę smogti didesniu atstumu. Nerimaujama, kad Rusija galėtų gauti prieigą prie tokių pažangių technologijų, jei vienas iš jų būtų numuštas.
„Le Figaro“: lenktynės su laiku Didžiausias Prancūzijos laikraštis „Le Figaro“ Ukrainos apginklavimą vadina lenktynėmis su laiku.
„O laikrodis tiksi greičiau nei geri ketinimai. Tiesa, pirmoji IRIS T SLM oro gynybos sistema iš Vokietijos jau pasirodė karo lauke.