JAV ekspertai: labai mažai tikėtina, kad Rusijos pajėgos užimtų Charkivo sritį ar Charkivo miestą
Jungtinėse Amerikos Valstijoje (JAV) įsikūręs Karo studijų institutas naujausioje apžvalgoje rašo, kad Rusijos pajėgos atnaujino vietines antžemines atakas į šiaurės vakarus ir pietvakarius nuo Iziumo bei gali sudaryti sąlygas puolamosioms operacijoms toliau į vakarus Charkivo srityje arba Charkivo miesto link.
Vis dėlto, ekspertų teigimu, labai mažai tikėtina, kad Rusijos pajėgos užimtų Charkivo sritį ar Charkivo miestą – antrą pagal gyventojų skaičių Ukrainos miestą – atsižvelgiant į Rusijos pažangos Donbase tempą ir tebesitęsiančias pajėgų formavimo ir logistikos problemas.
Karo studijų institutas anksčiau svarstė, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas galėjo įsakyti Rusijos pajėgoms užimti Charkivo miestą ir neužimtą srities dalį, tačiau mažai tikėtina, kad jam pavyks pasiekti tokių tikslų. Rusijos pajėgos taip pat gali rengti puolimo atakas, kad užkirstų kelią Ukrainos kontrpuolimams.
„Reuters“/„Scanpix“ nuotr./Charkivas
Krymo okupacinės valdžios pareigūnai netiesiogiai apkaltino Ukrainą surengus dronų ataką prieš Rusijos Juodosios jūros laivyno štabą okupuotame Sevastopolyje liepos 31 d., tačiau Ukrainos pareigūnai tai paneigė.
Sevastopolio gubernatorius Michailas Razvožajevas teigė, kad ukrainiečiai „nusprendė sugadinti“ Rusijos karinio jūrų laivyno dienos šventę, ir pažymėjo, kad štabo kieme sprogo dronas, tačiau nepatikslino, ar droną paleido Ukrainos pajėgos, ar vietos gyventojai. M.Razvožajevas taip pat teigė, kad per sprogimą sužeisti šeši žmonės. Rusijos Krymo senatorė Olga Kovitidi vėliau paskelbė, esą neįvardyti veikėjai išpuolį įvykdė savadarbiu dronu iš Sevastopolio teritorijos. Ukrainos karinių jūrų pajėgų ir Odesos srities karinės administracijos atstovas spaudai Serhijus Bratčiukas netiesiogiai užsiminė, kad išpuolis dronu buvo Rusijos surengta provokacija.
„Scanpix“/AP nuotr./Išpuolio Olenivkoje, kur buvo laikomi Ukrainiečiai karo belaisviai, padariniai
Rusijos vyriausybė gali apsunkinti tarptautines pastangas ištirti karo belaisvių žūties aplinkybes Olenivkos kalėjime, rašoma Karo studijų instituto apžvalgoje. Tarptautinis Raudonojo Kryžiaus Komitetas (TRKK) sekmadienį pranešė, kad dar negavo leidimo apsilankyti Olenivkos kalėjime, kuriame per bombardavimą žuvo dešimtys ukrainiečių karo belaisvių, nors Rusijos gynybos ministerija pakvietė JT ir TRKK ekspertus apsilankyti incidento vietoje.
Ukrainos ministro pirmininko pavaduotoja Iryna Vereščuk taip pat pažymėjo, kad Rusijos valdžios institucijos neatsakė į Ukrainos prašymus grąžinti žuvusių ukrainiečių karo belaisvių kūnus.
Pagrindinės Karo studijų instituto išvados:
Pagrindinės išvados
Kremlius neatsakė į Tarptautinio Raudonojo Kryžiaus prašymą leisti patekti į Olenivkos kalėjimą nuo liepos 31 d., taip trukdydamas tarptautiniam tyrimui. Rusijos pajėgos surengė ribotas antžemines atakas į pietvakarius ir šiaurės vakarus nuo Iziumo, o tai atitinka Karo studijų instituto vertinimą, kad Rusijos pajėgos gali sudaryti sąlygas žygiui į šiaurės vakarus nuo dabartinės linijos Iziumas-Slovjanskas. Rusijos pajėgos tęsė antžemines atakas į šiaurės vakarus nuo Slovjansko, į šiaurės rytus nuo Siversko ir į rytus bei pietus nuo Bachmuto. Rusijos pajėgos pasiekė nedidelių laimėjimų Avdijivkos rajone ir tęsė antžemines atakas Avdijivkos ir Pisko link. Rusijos valdžia pradėjo verbuoti savanorius į Nevskio ir Ladogos batalionus Leningrado srityje, Rusijoje. Rusijos okupacinė valdžia toliau rengėsi referendumui Chersono srityje ir ėmėsi priemonių, kad pavaizduotų paramą Rusijos vykdomai okupuotų teritorijų kontrolei.