Pranešime remiamasi Senato komisijos atliktu tyrimu. Jame pažeriama daugiau kaltinimų Kinijai kompiuterinių įsilaužimų ir kitokių bandymų vogti JAV komercinę ir vyriausybinę informaciją.
Šis pranešimas neturi jokio „faktinio pagrindo“, sakė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Zhao Lijianas.
Laikraštyje teigiama, kad Kinijos valdžios institucijos siekė įdarbinti FRS bankų darbuotojus regionuose, siūlydamos jiems sutartis. Pranešime teigiama, kad vienam darbuotojui, kuris lankėsi Šanchajuje 2019-aisiais, JAV ir Kinijos prekybos santykiuose tvyrant įtampai, buvo grasinama kalėjimu. Grasinimais buvo siekiama daryti spaudimą minėtam darbuotojui, kad jis atskleistų rūpimos informacijos, įskaitant informaciją apie muitus.
„Jūsų minima ataskaita yra politinis melas, kurį sukūrė keli piktavališkai nusiteikę respublikonų įstatymų leidėjai“, – atsakydamas į klausimus spaudos konferencijoje sakė Zhao Lijianas. Dėl tokių pranešimų jis kaltino „Kinijos fobiją ir persekiojimo maniją“.
„The Wall Street Journal“ straipsnyje teigiama, kad Senato komisijos ataskaitoje nenurodoma, ar per maždaug dešimtmetį trukusią veiklą, kuri prasidėjo maždaug 2013 metais, buvo prarasta slaptos informacijos. Jame teigiama, kad FRS vidaus informacija gali padėti suprasti ekonomikos analizę, finansų sistemos priežiūrą ir palūkanų normų politiką.