Penkis kartus planetos čempionas oficialiai pareiškė, kad negins savo karūnos.
31-erių norvegas tokį savo sprendimą aiškina motyvacijos trūkumu. Kiek anksčiau jis buvo pareiškęs, kad titulą gintų tik prieš 19-metį šachmatų genijų Alirezą Firouzją, tačiau kandidatų turnyrą antrą sykį iš eilės laimėjo Rusijai atstovaujantis Janas Nepomniaščis.
FIDE nuotr./Janas Nepomniaščis
Atsisakius M.Carlsenui, dėl pasaulio šachmatų čempiono titulo kitąmet susitiks minėtasis J.Nepomniaščis ir Kinijos šachmatininkas Dingas Lirenas, užimantis antrąją vietą pasaulio reitinge.
M.Carlseno teigimu, jis nesiruošia baigti karjeros, stengsis likti geriausiu pasaulyje, tačiau nekreips dėmesio į pasaulio čempionatą.
FIDE nuotr./Magnusas Carlsenas
Į ketvirtą dešimtį vos įkopęs norvegas savo karjerą jau sugebėjo paversti pelninga verslo imperija. Jis yra didžiausia šachmatų žvaigždė ir toliau darys didžiausią įtaką šiam sportui bei neabejojama, kad netolimoje ateityje sudarys didžiulę konkurenciją pačiai FIDE.
Kadaise Garis Kasparovas irgi bandė konkuruoti su FIDE, įsteigdamas paralelinę organizaciją, bet M.Carlseno pozicijos yra dar geresnės.
Svarstoma, kad norvegas gali tiesiog nusipirkti patraukliausią FIDE turtą – svarbiausių renginių transliavimo teises – ir taip kartu užsitikrinti, kad jo renginiai pritrauktų geriausius žaidėjus, elitinius rėmėjus ir žiniasklaidos dėmesį. Tą jis puikiai daro jau dabar būdamas pasaulio šachmatų čempionu.
FIDE nuotr./Magnusas Carlsenas
Bendrovė „Magnus Carlsen Inc.“ turi pinigų, patirties versle ir galimybių greitai priimti sprendimus, nes jos nevaržo jokie politiniai sumetimai ir rinkimai.
Dešimtmetį šachmatai buvo masinis sportas su viena žvaigžde – tai labai padėjo šiai sporto šakai, bet kartu ir turi savo kainą. Šachmatai šiuo metu yra labiau M.Carlsenas, nei FIDE.